29 Mart 2010 Pazartesi

Yılmaz ERDOĞAN'a Acil Çağrı!

Stil Direktörü 'nün  Kocaman Bir Yürek Olsak yazısını da okumanızı rica ediyorum . ve kendisine çok teşekür ediyorum en yakın zamanda güzel haberler almak ümidiyle;
ve Stil Direktörü'nden aynen aktarıyorum


Bir arkadaşım güzel bir projeye katkıda bulunmamı rica etti, seve seve kabul ettim.


Benim de sizlerden ricam blogunuzun konsepti dışında olsa bile paylaşırsanız çorbada hepimizin tuzu olur.

Blogu olmayan okurlarımdan ricam e-posta olarak paylaşmaları.

Bu sayede kocaman bir yürek olsak hoş olmaz mı?

Tuvaleti olmayan okullara tuvalet yapılacak malzemeleri temin edecek gönüllüler bulan Okulumuza Tuvalet diye bir site var.
Aşağıdaki mesela en acil tuvalet bekleyen okul.
Erzurum Karayazı ilçesinin 8 km uzağındaki Karaağıl köyünde Karaağıl İlköğretim Okulunda çalışmakta olan 1-A sınıf öğretmeniyim.göreve başlayalı henüz 5 ay oldu.Bu ilköğretim okulunda bir çok öğrenci bulunmakta. 1.sınıf öğrencilerim benden tuvalet için izin istediklerinde o tenekeden yapılmış derme çatma kulübeye gidiyorlar su olmayan bu tuvalet bozmasında keskin bi koku olmasına rağmen burayı kullanmak zorundalar. Üstelik biz öğretmenler için de durum böyle. Öğrencilerimin ellerinde çok fazla siğil var. Ellerini yıkayacak bir ortam olmadığından da bu virüs hastalığı öğrenciden öğrenciye bulaşıyor. Okuluma tuvalet yapılmasını isterken onlara temiz olma alışkanlığı kazandıracağıma da söz veriyorum. Gereğinin yapılmasını arz ediyorum.
Ülkemizin içler acısı durumu!


Hele ki; melek kalpli öğretmen; "temiz olma alışkanlığı kazandıracağıma da söz veriyorum. " Bu açıklamayı yapmak zorunda kalmamalıydı :(
Desteğinizi bekliyoruz arkadaşlar...Kocaman Bir Yürek Olsak? başlıklı yazıma sayın Mahmut ŞANLIER'den yorum geldi aynen aktarıyorum. Sanırım sesimizi duyuracağız canlar.

Dünyaya gelirken anne ve babamızı, yaşadığımız yeri seçme şansımız ne yazık ki yok. Bu evlatlarda bizler gibi güzel şartlarda yaşama hakkına sahip.
Hep destek tam destek mantığımızla birlik olup yazarsanız bu ülkenin evlatları az da olsa güzel şartlarda eğitim alma hakkına sahip olacaklar!

Hafta sonu yazı yazmayacağım en üstte bu yazı kalsın her gelen okusun ne olur sizlerde bu şekilde yapın emi!Arkadaşlar,
Elinize ve yüreğinize sağlık.

Duygu ve düşünceleriniz ile yanlız olmadığımızı hissettirdiniz bize.

İyi siz ve sizin gibiler var.


Bu sorun hepimizin ortak sorunu!

Sizde çözüme katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederim.

Bir bilgi daha size vermek isterim.

HAKKARİ'DE 68 KÖY OKULUN TUVALETİ YOK !Hakkari'de, tuvaleti bulunmayan okullardan biri de Şemdinli ilçesindeki Beyyurdu Köyü İlköğretim Okulu...

İlçe merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta 2 derslikli 66 öğrencisi bulunan Beyyurdu Köyü İlköğretim Okulunda tuvalet bulunmaması nedeniyle öğrenciler, teneffüslerde evlerine giderek ihtiyaçlarını karşılamak zorunda kalıyor.
Öğretmenler: Hakkı ve Ramazan Bey : 0534 686 71 15
Hakkai'de bu okullar için Hakkari'li Sn. Yılmaz ERDOĞAN ile iletişime geçip burda ki okulların başta tuvalet ve diğer eksikliklerini gidermeye çalışacağız. Maalesef büyük insanlarla iletişim kurmak çok zor ! Araya yüksek tepeler çıkıyor.
İnternetin gücünü kullanarak ve sizler blog sitelerinizde "Yılmaz ERDOĞAN'a Acil Çağrı" konulu konu açarsanız seviniriz.
Ayrıca sizlerin çaba ve gayreti ile Erzurum'da ki tuvalet eksikliğinin giderilmesi ile ilgili çabamız hala sürmektedir
Yapılan bu çalışmaların başarıya ulaşması sizlerin eseri olacaktır.

Saygılarımla,
Mahmut ŞANLIER

http://www.okulumuzatuvalet.org

0543 427 96 001 yorum:

  1. Tatlım bu konuda süper gelişmeler var yazacağım bir ara destek için çok sağol

    YanıtlaSil